INTERNET SYMETRYCZNY

Internet symetryczny to usługa dla wymagających firm z gwarancją jakości.

OPIS SIECI TOYA

Usługi telekomunikacyjne świadczymy w oparciu o własną (blisko 3000 km) oraz dzierżawioną infrastrukturę telekomunikacyjną w następujących miejscowościach:

 

 

W oparciu o współpracę z innymi operatorami telekomunikacyjnymi realizujemy również usługi dla firm wielooddziałowych na terenie całej Polski.

  • Cała sieć TOYA zbudowana jest z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń wiodących producentów m.in. Cisco, Juniper, Huawei dedykowanych do pracy w największych sieciach operatorskich.
  • Usługi dodatkowe realizowane są w oparciu o wysokowydajne platformy serwerowe, w tym rozwiązania blade Dell oraz Hewlett Packard z wdrożoną wirtualizacją opartą na rozwiązaniu VMware.
  • Kluczowe systemy oparte są na systemach macierzowych EMC oraz Hewlett Packard.
  • Cała sieć jest monitorowana 24h/dobę poprzez systemy monitoringu analizujące w sposób ciągły jej pracę i pozwalające na pro-aktywne reagowanie na pojawiające się w niej problemy jeszcze przed zauważaniem ich przez klientów.
  • Usługi są monitorowane systemami detekcji włamań IDS, antywirusowymi oraz antyspamowymi co zapewnia ich integralność i bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa.

Sieć TOYA posiada dedykowane redundantne łącza do największych światowych operatorów Internetu (Tier1), sieci Orange/Telekomunikacji Polskiej, sieci Pionier oraz największych węzłów wymiany ruchu operatorskiego w Polsce (PLIX (link do http://www.plix.pl/pl), TPIX (link do http://www.tpix.pl) , THINX/AC-X (link do http://www.thinx.pl). Dla każdego operatora oraz dostawcy treści dobieramy optymalną ścieżkę dla ruchu IP.

 

 
  • Wszystkie łącza zbudowane są w oparciu o redundantne połączenia zrealizowane w technologii n x 10 Gigabit Ethernet, z możliwością zmiany do 100 Gigabit Ethernet.
  • Połączenia z wszystkimi operatorami realizowane są w oparciu o protokół BGP.
  • Dla bezpieczeństwa świadczonych usług punkty styku z głównymi dostawcami są zrealizowane poprzez ring optyczny obejmujący dwa największe węzły telekomunikacyjne w Warszawie oraz węzeł w Katowicach. Zabezpiecza to klientów przed awarią całego węzła terminującego ruch danego operatora w Polsce.

,