TRANSMISJA DANYCH / DZIERŻAWA WŁÓKIEN

Transmisja danych, to bezpieczna, odseparowana od Internetu usługa, w ramach której Klienci otrzymują:

 • Połączenie oddziałów firmy łączem Ethernet (L2 OSI) o symetrycznej przepustowości do 1 Gb/s.
 • W przypadku większej ilości oddziałów możemy uruchomić usługę transmisji danych jako jeden segment sieci LAN, co znacznie ułatwia implementacje usług oraz ogranicza koszty wynikające z mniejszej ilości urządzeń sieciowych koniecznych do zainstalowania.
 • Usługa transmisji danych jest świadczona w oparciu o dedykowane łącze światłowodowe, a wykorzystywane zarządzalne urządzenia dostępowe pozwalają na zagwarantowanie bardzo małych opóźnień w sieci oraz stabilnego jittera.
 • W ramach warunków SLA gwarantujemy bardzo wysoką dostępność usługi, przepustowość łącza między lokalizacjami Klienta, a także krótki czas usunięcia awarii.

Opis Sieci TOYA

Usługi telekomunikacyjne świadczymy w oparciu o własną bliski 1000 kilometrową infrastrukturę światłowodową w następujących lokalizacjach:

 

 

W oparciu o współpracę z innymi operatorami telekomunikacyjnymi realizujemy również usługi dla firm wielooddziałowych na terenie całej Polski.

 • Cała sieć TOYA zbudowana jest z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń wiodących producentów m.in. Cisco, Juniper, Huawei dedykowanych do pracy w największych sieciach operatorskich.
 • Usługi dodatkowe realizowane są w oparciu o wysokowydajne platformy serwerowe, w tym rozwiązania blade Dell oraz Hewlett Packard z wdrożoną wirtualizacją opartą na rozwiązaniu VMware.
 • Kluczowe systemy oparte są na systemach macierzowych EMC oraz Hewlett Packard.
 • Cała sieć jest monitorowana 24h/dobę poprzez systemy monitoringu analizujące w sposób ciągły jej pracę i pozwalające na pro-aktywne reagowanie na pojawiające się w niej problemy jeszcze przed zauważaniem ich przez klientów.
 • Usługi są monitorowane systemami detekcji włamań IDS, antywirusowymi oraz antyspamowymi co zapewnia ich integralność i bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa.

Sieć TOYA posiada dedykowane redundantne łącza do największych światowych operatorów Internetu (Tier1), sieci Orange/Telekomunikacji Polskiej, sieci Pionier oraz największych węzłów wymiany ruchu operatorskiego w Polsce (PLIX (link do http://www.plix.pl/pl), TPIX (link do http://www.tpix.pl) , THINX/AC-X (link do http://www.thinx.pl). Dla każdego operatora oraz dostawcy treści dobieramy optymalną ścieżkę dla ruchu IP.

 

 
 • Wszystkie łącza zbudowane są w oparciu o redundantne połączenia zrealizowane w technologii n x 10 Gigabit Ethernet, z możliwością zmiany do 100 Gigabit Ethernet.
 • Połączenia z wszystkimi operatorami realizowane są w oparciu o protokół BGP.
 • Dla bezpieczeństwa świadczonych usług punkty styku z głównymi dostawcami są zrealizowane poprzez ring optyczny obejmujący dwa największe węzły telekomunikacyjne w Warszawie oraz węzeł w Katowicach. Zabezpiecza to klientów przed awarią całego węzła terminującego ruch danego operatora w Polsce.

Polega na zestawieniu dedykowanego ciemnego włókna światłowodowego (jednomodowego) między wskazanymi lokalizacjami.

Jest to usługa dedykowana przede wszystkim dla:

 • Operatorów jako tzw. „ostatnia mila” lub firm, posiadających kilka lokalizacji w mieście, potrzebujących bardzo wysokich przepustowości między nimi rzędu n x 10Gb/s.
 • Dla firm, których dzierżawiony światłowód ma kluczowe znaczenie dla prowadzonego biznesu. W ramach dzierżawy udostępniamy mapę miasta z przebiegiem dzierżawionego włókna, aby w przypadku konieczności zdublowania usługi była możliwość zweryfikowania stopnia redundancji dla obu tras.

W zakresie usługi oferujemy:

 • Pomiary reflektometryczne, który precyzyjnie określa m.in. długość przewodu, jego budowę oraz tłumienność, pozwalając na optymalny dobór urządzeń sieciowych odpowiedzialnych za zestawienie transmisji danych między lokalizacjami.
 • Korzystną ofertę. Opłaty ustalamy indywidualnie i zależą one przede wszystkim od długości optycznej łącza.

Jeśli jesteście Państwo operatorem telekomunikacyjnym mamy szereg ciekawych rozwiązań. Kliknij tutaj.

,